Home EnterMeet AddEdit Results Events Pricing
2004 Serra League Finals Results
Huntington Beach Central Park, Huntington Beach - November 05, 2004
Print Results

Frosh/Soph Division

+ Girls 3 Mile Run Cross Country
+ Boys 3 Mile Run Cross Country

Junior Varsity Division

+ Girls 3 Mile Run Cross Country
+ Boys 3 Mile Run Cross Country

Varsity Division

- Girls 3 Mile Run Cross Country
TeamTotal TimeAvg TimeTotal1 2 3 4 5 *6 *7
1  Mater Dei1:37:08.2019:25.64262357920
2  Rosary High School1:37:37.8019:31.563716810121316
3  ST. JOSEPH (LAKEWOOD)1:41:54.7020:22.94794111723242728
4  Santa Margarita Cross Country1:42:53.9020:34.789114151921222526
5  Bishop Amat1:57:42.4023:32.4814018293031323334

 NameYear    SchoolAvg MileTimePoints
1  Shelby Buckley9    Rosary High School6:08.2718:24.801
2  Samantha Costantini12    Mater Dei6:21.1019:03.302
3  Lauren Davis9    Mater Dei6:22.4319:07.303
4  SUZY PORTNER12    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)6:27.2719:21.804
5  Pilar OHara9    Mater Dei6:30.2719:30.805
6  Laura Dzida12    Rosary High School6:31.1019:33.306
7  Jesse Leimkuhler9    Mater Dei6:33.3019:39.907
8  Lindsay Buckley12    Rosary High School6:35.5719:46.708
9  Andrea Aguilar11    Mater Dei6:35.6319:46.909
10  Jessica Brown12    Rosary High School6:37.3719:52.1010
11  ALEXIS DAWKINS12    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)6:39.2319:57.7011
12  Missy Burley10    Rosary High School6:40.3020:00.9012
13  Allison Francke10    Rosary High School6:43.3020:09.9013
14  Morgan Harris12    Santa Margarita Cross Country6:44.3020:12.9014
15  Lindsey Lake9    Santa Margarita Cross Country6:47.3720:22.1015
16  Leticia Ramirez10    Rosary High School6:48.4320:25.3016
17  ALINNA FLORES10    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)6:49.1720:27.5017
18  TINA GARZA9    Bishop Amat6:51.6020:34.8018
19  Nicole Ontiveros9    Santa Margarita Cross Country6:52.7720:38.3019
20  Allison DePasquale12    Mater Dei6:54.1720:42.5020
21  Krista Hauk9    Santa Margarita Cross Country6:56.4720:49.4021
22  Jessie Lucier11    Santa Margarita Cross Country6:57.0720:51.2022
23  KELSEY CHRISTOFFELS10    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)7:00.4321:01.3023
24  DENISE NUNEZ10    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)7:02.1321:06.4024
25  Rebecca Twinem11    Santa Margarita Cross Country7:03.7321:11.2025
26  Kelsey Krieger11    Santa Margarita Cross Country7:06.7321:20.2026
27  CLAIRE TINDULA12    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)7:19.8321:59.5027
28  LEONA PEIRIS10    ST. JOSEPH (LAKEWOOD)7:25.0322:15.1028
29  AMBER OROZ12    Bishop Amat7:58.5723:55.7029
30  TIFFANY ROGANO11    Bishop Amat8:01.0724:03.2030
31  ANNA HUERTA11    Bishop Amat8:05.3024:15.9031
32  SAMANTHA MONTES10    Bishop Amat8:17.6024:52.8032
33  MICHELLE FELIX12    Bishop Amat8:41.6326:04.9033
34  MELISSA MCGRAIL11    Bishop Amat8:52.2726:36.8034


+ Boys 3 Mile Run Cross Country

View All Results Together