Home EnterMeet AddEdit Results Events Pricing
2005 Surf City Invitational Results
Huntington Beach High School, Huntington Beach - March 26, 2005
Print Results

Varsity Division

+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
+ Boys 0 Long Jump
+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
- Boys 0 High Jump
TeamTotal TimeAvg TimeTotal1 2 3 4 5 *6 *7
1  Savanna2:16.0027.2011
2  Tesoro1:08.0013.6011
3  WARREN2:16.0027.2011
4  Edison1:10.0014.0033
5  Sonora2:18.0027.6044
6  Huntington Beach1:12.0014.4055
7  Orange Lutheran1:16.0015.2066
8  Los Alamitos2:24.0028.8088
9  Santa Margarita2:22.0028.401010

 NameYear    SchoolAvg MileTimePoints
1  Tim George12    Los AlamitosNT1:16.008
1  Carl DiMarzio12    Santa MargaritaNT1:16.0010
1  Chase Thomas11    Orange LutheranNT1:16.006
4  Arash Babbo12    Huntington BeachNT1:12.005
5  Rashon Harralson12    SonoraNT1:10.004
5  Chris Macke11    EdisonNT1:10.003
7  JOSH MACHADO12    WARRENNT1:08.001
7  Dominique Williams9    SavannaNT1:08.00
7  JUSTIN REYES11    WARRENNT1:08.00
7  Daniel Clavel11    SavannaNT1:08.001
7  Fernando Hernandez11    El RanchoNT1:08.00
7  Carson Hedrick11    Newport HarborNT1:08.00
7  Josh Carton11    SonoraNT1:08.00
7  Ian Armond11    Los AlamitosNT1:08.00
7  Victor Thai11    FoothillNT1:08.00
7  Aaron Miller11    TesoroNT1:08.001
17  Conor Loughman11    Santa MargaritaNT1:06.00
17  James Beatty-Fechtor12    ServiteNT1:06.00
17  Jimmy Valdivia9    El RanchoNT1:06.00
--  DAVID ATLAS11    WARRENNT
--  David Cohen11    Harvard-WestlakeNT
--  Russell Gonzalez12    St. John BoscoNT
--  Eliot Hughes12    EdisonNT
--  Chris Kugler11    Trabuco HillsNT
--  Randolph White11    St. John BoscoNT
--  Kevin Woods10    SavannaNT
--  Joshua Gage12    EdisonNT
--  Daniel Kirkpatrick10    Trabuco HillsNT


+ Boys 0 Pole Vault
+ Boys 0 Shot Put
+ Girls 0 Discus Throw

Frosh/Soph Division

+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
+ Boys 0 Long Jump
+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Boys 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
+ Boys 0 High Jump
+ Boys 0 Shot Put
+ Girls 0 Discus Throw

View All Results Together