Home EnterMeet AddEdit Results Events Pricing
2005 Surf City Invitational Results
Huntington Beach High School, Huntington Beach - March 26, 2005
Print Results

Varsity Division

+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
- Boys 0 Long Jump
TeamTotal TimeAvg TimeTotal1 2 3 4 5 *6 *7
1  Tesoro11:04.252:12.8511
2  Los Alamitos4:00.2548.0544
3  Sonora7:48.751:33.7555
4  Edison7:56.001:35.20862
5  St. Bonaventure4:29.0053.801010
6  Savanna11:54.252:22.851183

 NameYear    SchoolAvg MileTimePoints
1  Dwight Roberson11    St. BonaventureNT4:29.0010
2  Kevin Ortiz11    SavannaNT4:09.508
3  Chris Macke11    EdisonNT4:02.506
4  Rashon Harralson12    SonoraNT4:02.005
5  Ian Armond11    Los AlamitosNT4:00.254
6  Kevin Bui11    SavannaNT4:00.003
7  Bill Colazas12    EdisonNT3:53.502
8  Jordan Smith10    TesoroNT3:53.251
9  Conor Loughman11    Santa MargaritaNT3:52.25
10  Alex Boullon11    Newport HarborNT3:51.00
11  DJ Mckenzie12    Huntington BeachNT3:50.00
12  Aaron Miller11    TesoroNT3:47.00
13  Robert Berson12    SonoraNT3:46.75
14  Louis Sewell11    SavannaNT3:44.75
15  Russell Hoeflich12    Santa MargaritaNT3:43.25
16  Newton Thai11    FoothillNT3:43.00
17  Gil Imber11    Harvard-WestlakeNT3:39.50
17  Jordan Hopson10    Trabuco HillsNT3:39.50
19  Brett Schaeffer12    Santa MargaritaNT3:37.00
19  Aaron Miller11    Newport HarborNT3:37.00
21  James Tran12    Trabuco HillsNT3:36.50
22  Melvin Walker11    ServiteNT3:34.25
23  Sean Campos11    Newport HarborNT3:33.50
24  Alan Lim11    FoothillNT3:32.50
25  KWAKU BOATENG12    WARRENNT3:32.00
26  Daniel Argueta11    El RanchoNT3:30.00
26  PETER WON11    WARRENNT3:30.00
28  Anthony Paez10    El RanchoNT3:28.00
29  Domingo Castellanos11    St. John BoscoNT3:27.00
30  Brian McCarthy11    TesoroNT3:24.00
31  Chris Barron10    El RanchoNT3:07.00
32  Billy Whitaker11    Harvard-WestlakeNT3:05.00
--  Gregory Fobes12    EdisonNT
--  James Beatty-Fechtor12    ServiteNT
--  Michael Lin11    WoodbridgeNT
--  Chase Thomas11    Orange LutheranNT
--  Joshua Gage12    EdisonNT
--  Corey Kelly11    Harvard-WestlakeNT
--  Chris Jenkins12    Fountain ValleyNT
--  John Mercurio12    Orange LutheranNT
--  Richie Robert11    WoodbridgeNT
--  Emiliano Uranga12    St. John BoscoNT
--  HENRY ENENMOH12    WARRENNT
--  Daniel Jenkins12    St. John BoscoNT
--  Jason Hinze11    Trabuco HillsNT
--  Jeff Darcy12    SonoraNT


+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
+ Boys 0 High Jump
+ Boys 0 Pole Vault
+ Boys 0 Shot Put
+ Girls 0 Discus Throw

Frosh/Soph Division

+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
+ Boys 0 Long Jump
+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Boys 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
+ Boys 0 High Jump
+ Boys 0 Shot Put
+ Girls 0 Discus Throw

View All Results Together