Home EnterMeet AddEdit Results Events Pricing
2005 Surf City Invitational Results
Huntington Beach High School, Huntington Beach - March 26, 2005
Print Results

Varsity Division

+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
+ Boys 0 Long Jump
+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
+ Boys 0 High Jump
+ Boys 0 Pole Vault
+ Boys 0 Shot Put
- Girls 0 Discus Throw
TeamTotal TimeAvg TimeTotal1 2 3 4 5 *6 *7
1  WARREN17:38.003:31.6011
2  Valencia18:14.003:38.8022
3  El Rancho18:22.503:40.5033
4  Trabuco Hills34:54.506:58.9055
5  Huntington Beach22:03.004:24.6066
6  Harvard-Westlake23:47.504:45.501010
7  Esperanza42:19.008:27.801284

 NameYear    SchoolAvg MileTimePoints
1  Rachel Kuschner10    Harvard-WestlakeNT23:47.5010
2  Rachele Raper12    EsperanzaNT23:09.508
3  hEATHER pHILLIPS    Huntington BeachNT22:03.006
4  Kalani Faagata11    Trabuco HillsNT20:37.005
5  Amanda Doeve    EsperanzaNT19:09.504
6  Jarvina McClain12    El RanchoNT18:22.503
7  Sarah Eddleman11    ValenciaNT18:14.002
8  Myers Dana11    WARRENNT17:38.001
9  Jessica Radillo12    Fountain ValleyNT17:27.50
10  Kristin Darrah11    Fountain ValleyNT17:07.50
11  Wendy Vasquez12    MayfairNT16:28.00
12  Marie Sigurdson11    MayfairNT16:10.50
13  Deysi Maldonado9    MayfairNT15:26.00
14  Rianne Tippit12    Trabuco HillsNT14:17.50
15  Tammy Ocheltree12    Fountain ValleyNT8:57.00
--  Susan Nogues    EsperanzaNT
--  Sara Grumet12    EdisonNT
--  Brenda Deeley11    WoodbridgeNT
--  Angie Fontenot12    ValenciaNT
--  Lauren Robertson11    Santa MargaritaNT
--  Dannie Chap12    El RanchoNT
--  Pilar Vella11    Los AlamitosNT
--  ciara lawrence12    Newport HarborNT
--  Tabitha Dotson12    Trabuco HillsNT
--  Alex Kuschner11    Harvard-WestlakeNT
--  Michele Petro11    EsperanzaNT


Frosh/Soph Division

+ Girls 400 Relay
+ Boys 400 Relay
+ Girls 800 Run
+ Boys 800 Run
+ Girls 100 Hurdles
+ Boys 110 Hurdles
+ Girls 400 Dash
+ Boys 400 Dash
+ Girls 100 Dash
+ Boys 100 Dash
+ Girls 1600 Run
+ Boys 1600 Run
+ Girls 300 Hurdles
+ Boys 300 Hurdles
+ Girls 200 Dash
+ Boys 200 Dash
+ Girls 3200 Run
+ Boys 3200 Run
+ Girls 1600 Relay
+ Boys 1600 Relay
+ Boys 0 Long Jump
+ Girls 0 Triple Jump
+ Girls 0 High Jump
+ Girls 0 Pole Vault
+ Girls 0 Shot Put
+ Boys 0 Discus Throw
+ Boys 0 Pole Vault
+ Girls 0 Long Jump
+ Boys 0 Triple Jump
+ Boys 0 High Jump
+ Boys 0 Shot Put
+ Girls 0 Discus Throw

View All Results Together